چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید؟ + نحوه خوابیدن

فهرست مطالب

پس از تزریق بوتاکس، فرد احساس خواب آلودگی می‌کند و ممکن است به خوابیدن تمایل بیشتری پیدا کند. بنابراین باید به نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس اهمیت دهید. بوتاکس ماده ای حاوی سم بوتولینوم است که در نقاط مختلف صورت تزریق می‌شود. این کار برای زیبایی و بدون جراحی انجام می شود و به کاهش چین و چروک ها کمک می‌کند. همچنین می‌تواند افتادگی صورت را برطرف کند. اگر تزریق بوتاکس به خوبی انجام شود می‌تواند گزینه خیلی خوبی برای جوان سازی پوست، رطوبت رسانی و همچنین کاهش چین و چروک ها و رفع سیاهی زیر چشم باشد. عملکرد این سم به گونه‌ای است که اگر به هر قسمت از صورت تزریق شود باعث فلج شدن آن عصب می‌شود و امکان حرکت دادن آن را مختل می‌کند.
پزشکان پس از انجام تزریق بوتاکس به فرد پیشنهاد می‌کنند که چند ساعتی هرگز نخوابند تا اثر اولیه این ماده کاملاً از بین برود زیرا ممکن است با خوابیدن عوارض مختلفی مانند ایجاد مشکلات تنفسی، حرکت کردن مایع بوتاکس و پخش شدن آن به قسمت‌ های مختلف را ایجاد کند. دراز کشیدن و خوابیدن پس از تزریق بوتاکس معمولاً تا ۶ ساعت اول ممنوع است. دلیل اصلی این موضوع هم جهش مواد تزریق شده می‌باشد و ممکن است ظاهری نامتقارن و غیر طبیعی در افراد ایجاد کند.
پس از گذشت ۶ ساعت، نفوذ ماده بوتاکس انجام شده و می‌توانید با آرامش استراحت کنید اما نکته مهم این است که تا دو روز اول فقط به پشت بخوابید به طوری که سر از بدن بالاتر باشد تا مطمئن شوید که ماده عوارضی به همراه نخواهد داشت. نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس مهم است و دراز کشیدن یا به پهلو خوابیدن در این دوره ممنوع می‌باشد.
اگر فردی هستید که روی صورت خود و به روی شکم می خوابید از این کار در این چند روز پرهیز کنید. ممکن است در این دوره دچار کم خوابی یا بد خوابی شوید این موضوع کاملاً عادی می‌باشد و مشکلی برای شما ایجاد نمی کند. اما حتماً لازم است که به نحوه خوابیدن خود توجه کامل داشته باشید.
پزشکان پیشنهاد می‌کنند که نشسته بخوابید اگر این کار برای شما سخت است می‌توانید با تعدادی بالش این کار را آسان‌تر کنید.

عوارض خوابیدن پس از تزریق بوتاکس

اگر بعد از بوتاکس بخوابیم چه میشود؟ این سوالی است که بعد از تزریق بوتاکس ذهن افراد را به خود مشغول می کند. با خوابیدن بعد از بوتاکس ممکن است سم بوتولینوم حرکت کند و التهابات، کبودی‌ ها و تورم بیشتر شود و موجب بروز آسیب هایی مانند عفونت پوستی، آسیب دیدگی سطحی و یا عمقی، از بین رفتن نتیجه کار و … شود.
۴ الی ۶ ساعت کامل با توجه به نوع تزریق و ناحیه آن نباید خوابید. با این کار می‌توانید از عارضه های گفته شده جلوگیری کنید. عوارض گفته شده فقط به خوابیدن هنگام تزریق نیست بلکه مراقبت ‌های اصولی بعد از آن نیز اهمیت بالایی دارد و اگر به درستی انجام نشود و یا به مجموعه نامعتبری مراجعه کنید ممکن است آسیب ‌های مختلفی برایتان به وجود بیاید.
نکاتی که پس از تزریق بوتاکس به شما گفته می‌شود شامل موارد زیر است

  1. نوشیدن الکل
  2. دراز کشیدن یا خم شدن به جلو برای مدت طولانی
  3. داشتن دوش یا حمام آب گرم
  4. مالش دادن صورت

به طور کلی از این فعالیت‌ها برای ۲۴ ساعت دوری کنید.

برای خوابیدن پس از تزریق بوتاکس کارهای زیر را انجام دهید :

1. یک بالش را زیر سر خود و بالش دیگری زیر شانه ‌های خود قرار دهید.

2. اگر تخت قابل تنظیم دارید با تنظیم زاویه سر، تخت را بالا ببرید.

3. اگر می‌توانید بهتر است روی یک صندلی بخوابید تا از دراز کشیدن روی صورت خودداری کنید.

4. ویتامین e، داروهای رقیق کننده و یا آسپرین را حداقل یک هفته قبل از شروع درمان باید قطع کنید. زیرا باعث تشدید تورم و کبودی‌ها می‌شود.

5. پس از تزریق بوتاکس از کمپرس یخ استفاده کنید اما آن را بر روی محل تزریق مالش ندهید یا جا به جا نکنید.

نکته ی پایانی

بوتاکس برای زیبایی و از بین رفتن چین و چروک ها ایجاد می‌شود و پس از تزریق آن ۴ الی ۶ ساعت نباید خوابید. دراز کشیدن و خوابیدن پس از تزریق باعث می‌شود تا مواد تزریق شده به مناطق دیگر جهش پیدا کند و باعث ایجاد ظاهری غیر طبیعی شود. برای خوابیدن از یک بالش در زیر شانه‌ها استفاده کنید تا سر خود را بالا قرار دهید. اکنون که با نکاتی در رابطه با بوتاکس آشنا شدید بد نیست بدانید انتخاب مرکز تخصصی ایده آل برای انجام خدمات جوانسازی پوست کار ساده ای نیست به همین دلیل به شما کاربران عزیر، کلینیک جوانسازی پوست شرق تهران با کادر مجرب دکتر طاهره رضایی را معرفی می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *