برای زاویه سازی صورت ژل بهتر است یا چربی؟

فهرست مطالب

زاویه سازی صورت مناسب چه کسانی است؟

بیشتر افراد به صورت غریزی برای رسیدن به زیبایی تلاش می کنند و حتی به دنبال پیدا کردن روش ‌ها و راه‌ هایی هستند که ظاهر و فرم صورت خود را بهتر کنند. امروزه با توجه به پیشرفت ‌هایی که در زمینه ‌های پزشکی و دیگر زمینه‌ ها رخ داده روش ‌های زیبایی متنوعی هم به وجود آمده که می ‌توان فرم چهره و چانه را بهبود بخشید. یکی از این روش ها تزریق ژل و چربی در پوست صورت است. در این مقاله می خواهیم به مقایسه تزریق چربی و ژل بپردازیم.

زاویه سازی صورت یعنی چه؟

به روش ‌های فرم دهی چهره که در آن سعی می ‌شود، چانه و فک را به فرم دلخواه و مناسب تغییر حالت داد، زاویه سازی صورت می گویند. می ‌توان با این روش چهره را فرم داده و فرم صورت را اصلاح و غبغب را هم رفع کرد و به صورت یک حالت کشیده و استخوانی بخشید تا زیباتر جلوه کند. افراد می ‌توانند با این روش فرم V شکلی را به صورت خود دهند. زاویه سازی صورت از روش ‌های بسیار محبوب و پرطرفدار به شمار می ‌آید که دارای روش‌ های متعددی است که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

ما در این مطلب به مقایسه تزریق چربی و ژل می ‌پردازیم. انتخاب هر کدام از روش ‌ها باید طبق تشخیص پزشک صورت بگیرد تا بهترین و مناسب ‌ترین روش برای هر فرد انتخاب شود. افرادی که با بالا رفتن سن دچار افتادگی پوست و به وجود آمدن خطوط صورت می ‌شوند، برای رفع آن به روش ‌های حجم دهی و یا زاویه سازی صورت روی می ‌آورند. البته در بین این روش ‌ها تزریق چربی یا ژل از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

زاویه سازی صورت با چربی چگونه است؟

یکی از روش ‌هایی که در زاویه سازی استفاده می ‌شود، تزریق با چربی است که می ‌توان گفت ایده آل ‌ترین و کم خطرترین روش است که در چند مرحله زاویه سازی صورت انجام می ‌شود. برای شروع از کرم‌ های بی حسی روی پوست استفاده می ‌شود تا سوزش و درد سرنگ ‌ها کمتر شود. چربی مورد نیاز برای تزریق را از بدن خود فرد و از قسمت ‌های مختلفی مانند: ران، بازو، کنار ناف و… می گیرند.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی

در این روش حساسیت و آلرژی رخ نمی ‌دهد و روشی دائمی و بدون بازگشت خواهد بود که باعث جوانسازی پوست شده و چربی ‌هایی از دست رفته صورت هم برمی گردد. چربی ‌های گرفته شده از نقاط مختلف را به قسمت ‌های صورت برای فرم دهی و حجم دهی تزریق می کنند که بعد از توضیح این روش به مقایسه تزریق چربی و ژل می پردازیم.

زاویه سازی صورت با ژل چگونه است؟

در این روش زاویه سازی معمولا ماده ای به نام ژل یا فیلر که از هیالورنیک اسید تولید می ‌شود را توسط سوزنی به زیر پوست قسمت مورد نظر تزریق می کنند و بخش ‌هایی از صورت که دچار نقص شده اصلاح می ‌شود. در زاویه سازی صورت توسط ژل انتخاب  ژل مناسب و روش‌ های درست زاویه سازی مهمترین نکته ای است که باید فرد مورد توجه قرار دهد و در مورد آن اطلاعاتی را هم کسب کند. این روش، روشی غیر جراحی بوده و نیاز به بستری شدن ندارد و نتیجه آن خیلی زود مشخص می ‌شود. از تزریق چربی برای رفع خط‌وط خنده، حجم دادن به لب و اصلاح صورت استفاده می ‌شود.

مقایسه تزریق چربی و ژل

زاویه سازی صورت توسط روش ‌های تزریق چربی و ژل هر دو برای زیبایی و بهبود چهره انجام می ‌شود و عدم تقارن را رفع می کند. اگر فردی در چانه و فک خود نقصی داشته باشد می ‌تواند با این روش آن را رفع کند. از بعضی جهات این دو روش با هم تفاوت دارند که در مقایسه اینکه تزریق ژل بهتر است یا چربی برای حفظ خنده؟ باید گفت اگر فردی می خواهد لاغر شود یا اینکه فرایند جذب چربی در بدن او بیشتر است، باید از تزریق ژل استفاده کند.

زیرا این روش برای او ماندگارتر است؛ ولی اگر شخصی می خواهد روش طبیعی تر استفاده کند و از ظاهر طبیعی تری هم بهره مند شود، قطعا انتخاب تزریق چربی مناسب ‌تر است. چرا که چربی مورد نیاز از بدن خود فرد استخراج شده و می ‌تواند با صورت و بدن سازگارتر باشد و دچار حساسیت و… نشود. برای انجام زاویه سازی صورت توسط چربی باید یکی از قسمت ‌های بدن از چربی مناسب برخوردار باشد؛ زیرا باید مقدار زیادی چربی را استخراج و بعد از تصفیه، مقدار زیادی آن را به قسمت ‌هایی در صورت تزریق کرد.

بعد از آن قسمت زیادی به بدن جذب می ‌شود؛ اما در مقایسه تزریق چربی و ژل و در زاویه سازی با ژل حتما فرد باید هر چند وقت این ژل را تمدید و آن را دوباره تزریق کند. پس می ‌توان گفت زاویه سازی با چربی بسیار بهتر و ماندگارتر است و می ‌توان با یک الی دو مرتبه به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد. در ضمن اگر می خواهید بدانید آیا بعد از تزریق چربی میشه ژل زد، پاسخ مثبت است.

بیشتر بخوانید: با همه چیز درباره بوتاکس چشم گربه ای آشنا شوید + مزایا و عوارض

زاویه سازی صورت برای چه کسانی مناسب است؟

قبل از اینکه فردی بخواهد به مقایسه تزریق چربی و ژل در زاویه سازی صورت بپردازد، باید بداند این روش بهبود فرم صورت برای چه افرادی لازم و مناسب است. در قدم اول باید حال عمومی فرد خوب و سالم باشد؛ زیرا به هر حال از این دو روش تزریق چربی و ژل برای اصلاح صورت و فرم چهره استفاده می کند. پس باید از نظر بدنی سالم و مساعد باشد و افرادی که می ‌توانند از این روش ‌ها استفاده کنند، عبارت اند از:

  • افرادی که دارای فک پهنی هستند.
  • تعدادی از افراد که فک آنها به صورت دایره ای است.
  • افرادی که دارای گونه ‌های چاق یا لاغر هستند.
  • افرادی هم که فک آنها به شکل مربعی است می توانند از این روش استفاده کنند

زاویه سازی صورت با وجود اینکه روشی مناسب و خوب برای اصلاح فرم صورت و فک و دیگر نقاط ذکر شده ولی برای همه افراد مناسب نیست و تشخیص آن به عهده پزشک مربوطه است.

کلام پایانی

امروزه با توجه به اینکه روش ‌های زیباسازی صورت بسیار متنوع و دارای تکنیک ‌های زیادی است اما در این مطلب به مقایسه تزریق چربی و ژل پرداختیم تا افراد با دید بازتری به انجام این روش ‌ها بپردازند. بهترین کار مشورت با یک متخصص است تا بتوان نتیجه خوبی کسب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *