چرا لیفت ابرو انجام بدیم+ مزایای لیفت ابرو

فهرست مطالب

روش های زیبایی ابرو

ابروهای پرپشت و زیبا می ‌توانند در زیبایی صورت افراد تاثیرات زیادی بگذارند. این زیبایی برای خانم ‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و آن ها دوست دارند که همیشه ابروهای مرتب و پرپشت داشته باشند. معمولا برای تقویت، مشکی‌تر شدن و مرتب شدن ابروها از تکنیک ‌ها و روش‌ های زیادی استفاده می ‌شود و امروزه یکی از تکنیک ‌های داشتن یک ابروی پهن و پرپشت، انجام لمینت ابرو یا لیفت ابرو است که در ادامه می خواهیم به مزایای لیفت ابرو در این مطلب اشاره کنیم.

لیفت ابرو یعنی چه؟

لیفت ابرو از روش ‌های جذاب و ترند زیبایی است که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه خانم ‌ها قرار گرفته است. از این روش زیبایی استقبال زیادی می ‌شود؛ زیرا از مزایای لیفت ابرو ایجاد ابروهایی پهن، کشیده و مرتب است که موجب می ‌شود، صورت افراد جوان، شاداب و زیباتر به نظر برسد.

لیفت ابرو روشی برای مرتب کردن تارهای ابرو است و حالت ابروها را کشیده ‌تر می کند. لیفت ابرو را می‌ توان به سه طریق انجام داد، به شکل دائمی، نیمه دائمی و موقت که هر فرد طبق سلیقه خود روشی را انتخاب می کند.

روش ‌های انجام لیفت ابرو

روش های انجام لیفت ابرو

روش زیبایی جزئی صورت یعنی لیفت ابرو که با آن، تغییر و تحول بزرگی در صورت ایجاد می شود، از طریق چند روش انجام می گیرد که عبارت اند از:

لیفت ابرو با روش جراحی

در این روش از زیبایی توسط عمل جراحی، افتادگی و شل بودن پوست در قسمت بالای صورت رفع می ‌شود و ابروهای فرد هم بالاتر می ‌رود. با این روش می ‌توان ابروهایی که افتاده شده است را به حالت قبلی و اولیه خود برگرداند و حتی چین و چروک‌ هایی که در قسمت پیشانی وجود دارد را نیز رفع کرد. لازم به ذکر است در این روش معمولا برش ‌های کوچکی در خط مو به وجود می ‌آید که بعدها جای زخم به جا نماند.

از مزایای لیفت ابرو با جراحی این است که می ‌توان افتادگی و شل بودن پوست را رفع کرد. رفع ابروهای افتاده در دو طرف صورت با نتیجه بسیار عالی و ماندگاری بالا انجام می ‌شود و بهبودی در این روش به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

لیفت ابرو بدون روش جراحی

لیفت ابرو بدون جراحی یک روش غیر تهاجمی بوده و برای افرادی مناسب است که می خواهند پیشانی یا ابروی خود را ترمیم کنند. در روش غیر تهاجمی مانند فیلرهای پوستی یا بوتاکس که به جای جراحی از فناوری لیزر استفاده می ‌شود، بدون اینکه هزینه و زمان زیادی نیاز باشد، نتیجه خوبی به فرد ارائه می شود. از مزایای لیفت ابرو در روش غیر تهاجمی باید گفت برای بیشتر افراد مناسب است؛ مخصوصا برای افرادی که از سلامتی کامل برخوردار نیستند و نمی ‌توانند روش جراحی را انجام دهند.

لیفت ابرو به صورت طبیعی

به جز روش ‌های غیرتهاجمی و روش‌ های جراحی از روش ‌های طبیعی هم در لیفت ابرو استفاده می ‌شود که شامل ماساژ، تمرین ‌های ورزشی، روغن ترابی، آموزش حرکات صورت و … است. به جز روش ‌های ذکر شده، از ژل ابرو هم می ‌توان استفاده کرد که موجب تقویت و لیفت ابرو می ‌شود.

مطالب بیشتر: چيزهايي از بوتاکس که نمي دانيد

مزایای لیفت ابرو

اگر هر فردی پیشانی خود را به سمت بالا ببرد، می ‌تواند تاثیر لیفت پیشانی یا ابرو را مشاهده کند. از مزایای لیفت ابرو می ‌توان موارد زیر را نام برد:

با لیفت و بالا کشیدن پیشانی و ابرو، چین و چروک ‌هایی که روی پیشانی است، صاف شده و موجب می ‌شود صورت فرد شاداب جلوه کند. رفع خطوط اخم در بین ابروها و چین و چروک پیشانی از مزایای لیفت ابرو است و با بالا رفتن ابروها ظاهر افراد شاداب ‌تر شده، فرد هوشیارتر به نظر می ‌رسد و می ‌توان توسط لیفت ابرو افتادگی پلک را هم رفع کرد.

با اینکه جراحی احتمال خطراتی را به همراه دارد و برای بهبودی نیاز به زمان است؛ اما دارای مزیت ‌هایی نسبت به روش ‌های غیر جراحی است. جراحان ماهر می توانند با لیفت ابرو فرد را طبق ویژگی ‌های دقیق تنظیم کرده و تجربه خود را در این روش به نمایش بگذارند و ظاهری متناسب و طبیعی را به چهره فرد هدیه دهند. بیشتر مردم هم از این روش جراحی نتیجه مطلوب ‌تر و طبیعی‌تری را گرفته اند.

زمانی که فردی با ظاهر خود احساس راحتی نمی کند، انجام لیفت ابرو و یا پیشانی می ‌تواند منطقی ‌تر به نظر برسد؛ زیرا چروک ‌هایی که در پیشانی فرد عمیق ‌تر شده موجب آزار وی می ‌شود و از مزایای لیفت ابرو این است که قسمت فوقانی صورت سفت شده، ظاهر جوان ‌تر می ‌شود و می ‌توان تمام چین و چروک ‌هایی که به دلیل افزایش سن ایجاد شده را هم از بین برد.

لیفت ابروی موقت

بعضی از خانم ‌ها می خواهند در یک زمان کوتاه ابروهای خود را لیفت کنند و از زیبایی این کار لذت ببرند که لیفت موقت می ‌تواند انتخاب خوبی برای افراد باشد. این کار بیشتر توسط لوازم آرایشی و براش ‌های ساده ابرو انجام می‌شود؛ البته انجام لیفت ابروی موقت به مهارت و تجربه خاصی نیاز نداشته و با کمترین هزینه و زمان در خانه هم می ‌توان ابروهای خود را لیفت کرد. برای این کار به ابزارهایی نیاز است که این ابزارها شامل موارد زیر می شوند:

براش ابرو

باید براش مناسبی برای ابروهای خود تهیه کنید و به پر بودن و ضخامت ابروهای خود هم توجه کنید.

ابزارهای لیفت

برای انجام لیفت ابروهای موقت انتخاب ‌های مختلفی وجود دارد که از پرطرفدارترین نوع آن می ‌توان به فیکساتور ابرو، صابون و ژل اشاره کرد. از مزایای لیفت ابروهای موقت این است که نیاز به جراحی و روش ‌های تهاجمی نبوده و با مواد آرایشی انجام می ‌شود و نیازی به لیفت ابرو در آرایشگاه نیست.

صابون ابرو چند سالی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و نسبت به دیگر محصولات لیفت موقت از ماندگاری و قدرت بیشتری برخوردار است. تنها عیب آن به وجود آمدن سفیدک است که در تارهای ابرو در زمان خشک شدن ایجاد می ‌شود.

ژل ابرو

از دیگر مواد پرطرفدار در لیفت موقت ابرو، ژل ابرو است که مانند صابون، سفیدک ایجاد نمی کند. اما قدرت لیفت کمتری داشته و ماندگاری آن نسبت به صابون کمتر است.

فیکساتور ابرو

فیکساتور محصولی جدید است که برای لیفت ابروی موقت به کار می ‌رود و تمامی مزیت ‌های صابون و ژل را همراه دارد. این محصول از خود سفیدکی بر جای نمی گذارد و دارای ماندگاری طولانی است.

کلام پایانی

تفاوتی نمی کند که فرد کدام یک از روش ‌های لیفت ابرو را برای خود انتخاب می‌کند یا تمایل به انجام لیفت ابرو در آرایشگاه یا منزل را داشته باشد، اگر با مزایای لیفت ابرو آشنایی پیدا کند، متوجه می ‌شود که این ترند جذاب باعث می شود، چهره فرد شاداب تر شده و زیبایی آن چندین برابر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *