لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟ + نکات مهم مراقبت

فهرست مطالب

جوان سازی پوست با روش های بدون جراحی و درد

بعضی از افراد در زمان صحبت کردن ابروهای خود را حرکت می ‌دهند و بیشتر اوقات دارای اخم هستند. در طول زمان این کار پوست اطراف چشم را دچار افتادگی می ‌کند. مشاهده این افتادگی های پوست در این قسمت ‌ها موجب می‌ شود سن فرد بیشتر دیده شود و حتی با گذشت زمان موجب افتاده دیده شدن چشم‌ ها هم می ‌شود. برای اینکه بتوان پوست اطراف چشم و شقیقه ‌ها را سفت کرد باید از روش ‌هایی که برای این کار وجود دارد استفاده کرد که یکی از بهترین آن ها  لیفت صورت با نخ است که بدون جراحی بوده و موجب جوانسازی پوست می ‌شود. در این مطلب به ماندگاری لیفت صورت با نخ پرداخته می ‌شود.

لیفت صورت با نخ یعنی چه؟

یکی از تکنیک ‌های تاثیرگذار در مقابله با افتادگی ‌هایی است که در صورت مانند: روی ابرو، شقیقه، فک و گردن رخ می ‌دهد. لیفت به کشیدن پوست شل شده با نخ، طوری که دیده نشود می‌گویند. لیفت صورت با نخ راهی کم خطر و روشی سریع و آسان است و با نخی به نام PDO انجام می گیرد که یک روش کم تهاجم و درمانی به شمار می ‌رود.

برای این کار معمولا از نخ‌ هایی استفاده می ‌شود که قابل جذب هستند و برای سفت کردن پوست ‌های نقاط مختلف صورت انجام می شود. این روش رفع افتادگی پوست بدون جراحی می ‌تواند ظاهر صورت فرد را صاف و نشانه ‌های پیری صورت را که توسط شل شدن پوست ایجاد شده را اصلاح کند. در ادامه ماندگاری لیفت صورت با نخ را مورد بررسی قرار می ‌دهیم.

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

رفع چین و چروک و شل‌شدگی و افتادگی پوست را می‌ توان با راه‌ های مختلفی انجام داد. ماندگاری لیفت صورت با نخ و اینکه راهی بدون خطر و جراحی است، دارای اهمیت زیادی بوده و باید توجه داشت که دوام لیفت صورت با نخ به مکانی که این کار در آنجا انجام شده، سبک زندگی، نوع پوست و نحوه رعایت بهداشت فردی بستگی دارد. زیرا اگر اصول بهداشتی بعد از لیفت به درستی رعایت شود، طول و دوام و ماندگاری لیفت صورت افزایش پیدا می کند.

اصول بهداشتی یعنی استفاده کردن از ضد آفتاب، نکشیدن سیگار و استفاده کردن از غذاهای سالم که حاوی ویتامین و مواد های مغذی باشد. همچنین فرد باید خواب خوب و منظمی داشته باشد که در سلامت کل بدن موثر خواهد بود. لیفت صورت با نخ معمولا به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد؛ البته این مدت دوام تا حدودی به شرایط هم بستگی دارد.

اگر فرد بهترین موقعیت را داشته باشد، قطعا ماندگاری لیفت صورت بیشتر می ‌شود و نتیجه مطلوبی از این جوانسازی خواهد گرفت. بیمار می ‌تواند چند روز بعد از عمل لیفتینگ تغییرات کمی را ببیند و بیشترین اثر درمانی در رفع چین و چروک را حدود شش ماه بعد از جذب شدن نخ‌ ها مشاهده کند. ماندگاری لیفت صورت با نخ از یک تا ۳ سال دوام دارد؛ البته اثر و ماندگاری در هر شخص متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد.

نکات مهم مراقبت از لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ روشی درمانی برای رفع چین و چروک و جوانسازی پوست به شمار می ‌رود. این روش درمانی دارای دوره نقاهت کوتاه مدت است؛ البته در این دوره باید نکاتی را برای مراقبت رعایت کند تا ماندگاری لیفت صورت با نخ افزایش داشته و فرایند بهبودی سریع ‌تر و نتیجه خوب و مطلوبی را در زمان کوتاه دریافت کند. این نکات مهم مراقبتی عبارت اند از:

  • بیمار باید یک روز استراحت کامل داشته و به هیچ عنوان صورت خود را حرکت ندهد.
  • در روز و شب های اولی که لیفت انجام شده بیمار نباید به پهلو بخوابد.
  • دو هفته بعد از عمل لیفت با مشورت پزشک باید از مصرف قرص ‌های آسپرین خودداری کند.
  • تا زمان سه هفته بعد از انجام لیفتینگ شقیقه ها و دیگر قسمت ‌های لیفت شده ماساژ داده نشود و از لایه بردار و اسکراب هم  استفاده نشود.
  • بیمار برای ماندگاری لیفت صورت با نخ تا ۴۸ ساعت نباید آرایش کرده و کرم‌ های آرایشی و بهداشتی را به صورت یا شقیقه ‌های خود بمالد.
  • فردی که عمل لیفتینگ انجام داده باید مایعات زیادی مصرف کند و تا زمان یک هفته از غذاهای نرم استفاده کرده تا نیاز به جویدن زیاد نداشته باشد.
  • بیمار تا زمان یک هفته بعد از لیفت شقیقه برای کمتر شدن تورم و درد صورت می ‌تواند از کمپرس سرد استفاده کند و تا ۵ بار در روز برای چند دقیقه این کار را تکرار کند.
  • بیمار برای ماندگاری لیفت صورت با نخ تا ۱۲ ساعت بعد از این کار نباید صورت خود را بشوید و حتی شقیقه و اطراف آن را لمس کند.

چند وقت یکبار لیفت با نخ را باید تمدید کرد؟

افرادی که از این روش جوانسازی یعنی لیفت صورت با نخ استفاده می کنند از ماندگاری لیفت صورت با نخ هم بهره‌مند می ‌شوند. در نهایت بعد از تمام شدن دوره درمان می ‌توانند تاثیرات لیفتینگ و در نتیجه سفت شدن پوست  صورت خود را ببینند.

لیفت صورت با نخ موجب تحریک و تولید کلاژن می ‌شود و بعد از گذشت چند هفته ظاهر و پوست صورت بهبود پیدا می کند. برای اینکه ماندگاری لیفت صورت با نخ تداوم داشته و حفظ شود، فرد هر ۱۲ ماه باید یک جلسه برای تمدید آن باید مراجعه کند. اگر فرد بخواهد از نخ ‌های بیشتری در قسمت ‌های دیگر بدن خود استفاده کند، می ‌تواند در زمان انجام لیفت با پزشک خود در این مورد مشورت کند.

کلام پایانی

لیفت صورت با نخ روشی بسیار مناسب و غیر جراحی است که می ‌تواند نشانه‌ های پیری را در قسمت ‌های مختلف صورت از بین ببرد. انجام لیفت دو مزیت مهم دارد و افتادگی پوست را رفع کرده و نشانه‌ های پیری در پوست را کمتر می کند. حتی تولید کلاژن را هم افزایش می ‌دهد؛ البته  مهم است که فرد با نحوه مراقبت و ماندگاری لیفت صورت با نخ آشنایی داشته باشد که تاثیر آن بیشتر شود.خوشبختانه امروزه انجام خدمات جوانسازی پوست شرق، غرب، شمال و جنوب کشور ما در حال انجام است و محدودیتی برای انجام کارهای زیبایی پوست وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *