فیلر بادی چیست؟ + مزایا و عوارض آن

فهرست مطالب

از روش های زیبایی کم تهاجم

زمانی که بدن فردی حجم‌ اولیه خود را در قسمت های مختلف بدن از دست می ‌دهد و فرم و شکل بدن از نظر جوانی و جذابیت افت پیدا می کند، باعث می ‌شود که آن فرد مخصوصا خانم ‌ها از این فرایند خوشایند و راضی نبوده، در پی رفع این عوارض باشند و به دنبال راهکارهای مناسب برای بهتر کردن فرم بدن بگردند. یکی از روش‌ های موثر و بسیار پرطرفدار برای بالا بردن زیبایی و جذابیت ‌های طبیعی فیلر بادی است که روشی پر کننده برای پوست به شمار می ‌رود. در این مطلب می خواهیم بدانیم فیلر بادی چیست و چه مزایایی برای افراد دارد.

فیلر بادی چیست؟

تنوع روش های زیبایی بسیار زیاد است و هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند. یکی از روش ‌های بسیار موثر و مفید که به سرعت می ‌تواند اندام‌ های مختلف در بدن را اصلاح و آنها را بهبود ببخشد، تزریق فیلر بادی است. توسط این روش زیبایی می ‌توان چین و چروک ‌هایی که در قسمت ‌های مختلف بدن ایجاد شده را هم رفع کرد و اندام را  بسیار طبیعی حجم داد. اگر پرسیده شود که فیلر بادی چیست؟ باید گفت نوعی تزریق ژل هیالورونیک است که به بدن در قسمت ‌های مختلف تزریق می ‌شود. چرا که این نوع ژل با بدن بیشتر سازگار بوده و حتی در بدن افراد به کلاژن سازی هم کمک می کند.

البته روش فیلر بادی روشی دائمی نبوده و باید افرادی که از این روش استفاده می کنند، بین یک یا دو سال آن را تمدید کنند. افرادی که به صورت طبیعی لاغر هستند و صورت، ران و یا بازوهای لاغری دارند می ‌توانند با تزریق فیلر بادی این عارضه‌ ها را رفع کنند. روش فیلر بادی دردناک نبوده که البته به قسمت مورد تزریق هم بستگی دارد.

مزایای تزریق فیلر بادی به بدن

یکی از روش ‌های زیبایی که می ‌توان به سرعت نتیجه آن را مشاهده کرد، روش انجام فیلر بادی است که در مطلب بالا در مورد تزریق فیلر بادی چیست توضیحاتی ارائه شد. این روش تزریق دارای مزیت ‌های زیاد برای افراد است که شامل موارد زیر می شود:

 • روشی است که به سرعت نتیجه را می ‌توان مشاهده کرد و نسبت به روش ‌های دیگر تزریق، خیلی سریع بهبودی را می ‌توان دید و به مراجعه و جلسات متعددی هم نیاز ندارد.
 • روشی است که به استراحت نیاز نداشته و بعد از تزریق می ‌توان به کارهای روزمره خود پرداخت.
 • همان طور که در توضیح فیلر بادی چیست گفته شد این روش جراحی نبوده و نسبت به دیگر روش‌ ها از تهاجم محدودی برخوردار است. همین موضوع موجب محبوبیت این روش زیبایی شده است؛ البته هزینه ‌های جراحی بسیار زیاد و نیاز به بیهوشی نیز دارد؛ به همین دلیل افراد به این روش که فاقد این گونه اقدامات هستند، می ‌پردازند و به تزریق بادی علاقه دارند.
 • روش تزریق فیلر عوارض بسیار کمی دارد و در حد کمی تورم و کبودی است؛ پس در مقایسه با دیگر روش‌ های زیبایی بسیار عوارض کمتری داشته و افراد علاقمند به انجام این روش زیبایی هستند.
 • در مورد قیمت انجام فیلر بادی باید گفت این روش نسبت به روش ‌های زیبایی و جراحی دارای قیمت ‌های بسیار کمتری هستند.

عوارض فیلر بادی چیست؟

یکی از روش ‌های امن و سریع که بدون عارضه است و می ‌توان به اندام‌ های بدن فرم داد تزریق فیلر است. در مورد فیلر بادی چیست در مطالب بالا توضیحات مفید و موثری ارائه شد. البته باید گفت که از این روش در رفع عیوب پا مانند ضربدری بودن و یا پرانتزی پا هم استفاده می ‌شود و حتی برای حجم دادن به سینه ‌ها هم کاربرد دارد. حالا می خواهیم بدانیم با تمام این مزایایی که دارد چه عوارضی می ‌تواند برای فرد داشته باشد. عوارضی که احتمال دارد با تزریق فیلر بادی رخ بدهد معمولا در مدت چند روز رفع می ‌شود. این عوارض عبارت اند از:

 • خونریزی کردن محل تزریق فیلر
 • قرمزی و یا کبود شدن در محل تزریق
 • تورم در محل تزریق
 • به وجود آمدن برجستگی ‌هایی مانند توده که با گذشت زمان رفع خواهند شد.
 • ایجاد جوش و یا خارش ‌هایی در قسمت مورد تزریق که به صورت موقت ایجاد می ‌شود.

از زمان تزریق فیلر بادی در مواردی بسیار کم این موارد پیش می آید. اگر زیر نظر پزشک متخصص و در موقعیت مناسب انجام نشود، احتمال دارد باعث بروز عفونت در بدن فرد شود که این نکته می ‌تواند برای او خیلی خطرناک باشد. اگر این مسئله برای فردی رخ بدهد، در محل تزریق معمولا ترشحاتی به رنگ سبز رنگ یا زرد دیده می ‌شود و عوارضی مثل حالت تهوع، تب و استفراغ بروز می کند؛ البته گفته شده این عوارض بسیار نادر و محدود هستند.

چه کسانی می توانند تزریق فیلر بادی انجام دهند؟

تقریبا همه افراد برای به وجود آوردن زیبایی ‌های بیشتر می ‌توانند از روش تزریق فیلر بادی در قسمت ‌های مختلف بدن خود استفاده کنند. البته باید گفت این افراد باید دارای سلامت کامل جسمی باشند؛ یعنی قبل از انجام هر نوع تزریقی باید از سلامت بدن خود مطلع باشند.

همچنین باید گفت خانم‌ های باردار و یا خانم ‌هایی که به فرزندان خود شیر می ‌دهند و یا افرادی که دچار بیماری ‌های دیابت، سرطان و خود ایمنی هستند، برای انجام تزریق فیلر گزینه ‌های مناسب و خوبی نیستند. اگر فردی نمی ‌تواند به بدن خود چربی تزریق کند و یا از عمل جراحی ترس و واهمه دارد بهترین روش زیبایی برای او تزریق فیلر است. حالا می خواهیم بدانیم کاربرد فیلر بادی چیست که می توان گفت شامل موارد زیر است:

 • برجسته کردن گونه ها
 • استفاده برای لیفت چانه، لب و گونه
 • رفع چین و چروک ‌های پوست و جوانسازی
 • افزایش دادن حجم سینه و باسن
 • زاویه سازی کردن فک

کلام پایانی

در این مطلب در مورد یکی از روش ‌های زیبایی به نام فیلر صحبت شد و اینکه فیلر بادی چیست و برای چه افرادی مناسب است. امروزه برندهای مختلفی از این روش تولید می ‌شود که دارای عوارض کمتری بوده و فرد به نتیجه دلخواه خود می ‌رسد که البته مراقبت‌ های فرد بعد از تزریق در حفظ تاثیر این روش بسیار اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *