آیا مزونیدلینگ درد دارد؟ / نکات طلایی کاهش درد

فهرست مطالب

مزونیدلینگ روشی علمی و موثر جهت لیفت پوست محسوب می‌شود که در مقالات پیشین به آن اشاره شد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا مزونیدلینگ درد دارد؟ جهت رسیدن با پاسخ این پرسش در ادامه مقاله پیش‌رو از وب‌سایت دکتر طاهره رضایی با ما همراه باشید.

به طور کلی شادابی و سلامت پوست یکی از مهمترین مواردی است که بانوان و آقایان جهت رسیدن به آن همواره در حال تلاش هستند. از مسائلی که بر زیبایی چهره ما تاثیر مثبت یا منفی می‌گذارد، می‌توان به وجود جوش‌های زیر پوستی که لایه سیاه و ناخوشایندی را در سطح پوست را نمایان می‌کتند، اشاره کرد. همچنین این روش مزایای زیادی در رابطه با رفع جوانسازی و چین پوست دارد که هرگز انجام آن را به نباید به تاخیر انداخت. در این مقاله به موضوع درد مزونیدلینگ و علل آن می‌پردازیم.

آشنایی با مزونیدلینگ صورت

ما در مقالات پیشین به بررسی ماهیت مزونیدلینگ و کاربردهای آن پرداختیم. حال به طور اجمالی نحوه مزونیدلینگ صورت را مورد بررسی قرار می‌دهیم. همان‌طور که می‌دانید از این روش جهت ایجاد جوانی، شادابی و همچنین برقراری سلامت پوست استفاده می‌شود. طی چند سال اخیر از روش مزونیدلینگ جهت جلوگیری از ریزش مو هم استفاده شده است.

باید اذعان نمود که درباره مزونیدلینگ صورت هیچ ابهاماتی وجود ندارد و تاثیر آن بر تولید کلاژن پوست امروه به اثبات رسیده است. در حقیقت روش مذکور ترکیبی از دو مزوتراپی و مزونیدلینگ بوده که به‌واسطه سوزن‌های نازکی صورت می‌پذیرد و کلیه بافت‌های آسیب دیده درمان می‌شوند. عموم افراد جهت برقراری جوانی و کاهش چین و چروک‌های صورت خود از دارو ها یا وسایل بهداشتی در هزینه‌هایی هنگفت استفاده می‌کنند. ولی پس از مدت زمانی طولانی آن‌ها متوجه می‌شوند که در حقیقت پول‌شان را هدر داده‌اند و همچنین هیچ نتیجه‌ای برایشان حاصل نشده است.

در کل مزونیدلینگ پوست از مراحل چندان سخت و پیچده‌ای برخوردار نیست و تنها با استفاده از تزریق به واسطه سوزن به پوست صورت می‌پذیرد. شایان ذکر است که این دستگاه از تعداد سوزن‌های ریز زیادی برخوردار است که داروهای مخصوص و تقویت‌کننده را به پوست ما منتقل می‌نماید. حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا مزونیدلینگ درد دارد؟ برای رسیدن به جواب مقاله را تا انتها دنبال نمایید.

تعداد جلسات مزونیدلینگ صورت

اغلب افراد این پرسش را دارند که برای مزونیدلینگ صورت چند جلسه لازم است؟ در حقیقت تعداد جلسات برای هر روش زیبایی به نوع مشکل و همچنین میزان آن بستگی دارد. برای مثال شخصی در سنین پایین و جوانی جهت رفع جوش‌های زیر پوستی خود به روش درمان مزونیدلینگ روی می‌آورد و طبیعتاً به خاطر کیفیت پوست، خیلی زود و در جلساتی کمتر نتیجه مطلوب را بدست می‌آورد.

اما دکتر ابتدا باید پوست ما را مورد بررسی قرار دهد و پس از انتخاب بهترین روش درمانی و مشاوره ، فرآیند درمان را آغاز نماید. برای آنکه نتیجه مطلوب ابرای پوست ما حاصل شود، موظفیم تا تمامی جلسات تعیین شده توسط دکتر را تکمیل نماییم. به طور معمول اغلب تعداد 6 جلسه برای هر فردی کفایت می‌کند، اما برخی از افراد با 3 جلسه به صورت کامل بهبود می‌یابند و برخی دیگر هم به خاطر شدت مشکلات پوستی، شاید تا 8 جلسه مزونیدلینگ پوست صورت را نیازمند باشند.

آیا مزونیدلینگ درد دارد؟

پیش از پرداختن به این موضوع باید خاطر نشان نماییم، همان‌طور که می‌دانید مزونیدلینگ با درد همراه نیست! در حقیقت جهت کاهش استرس ما در رابطه با درد چنین روشی، قبل از هر اقدامی، بی حسی موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کل باید اذعان نماییم که مزونیدلینگ صورت درد غیر قابل تحملی ندارد.

البته باید به این نکته مهم توجه داشت که در این فرآیند پوست صورت آسیب‌های ناچیزی را متحمّل می‌شود که به همین خاطر، شاید در برخی از اشخاص دردهایی در هنگام انجام پروسه مزونیدلینگ پدیدار شوند. با تمام این اوصاف، شدت درد ایجاد شده هم به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت و در ادامه به بررسی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

عوامل در میزان درد مزونیدلینگ صورت

همان‌طور که در مطالب بالا اشاره شد، عوامل زیادی در میزان درد موقع مزونیدلینگ صورت وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

  • ضخامت لایه‌های پوست

ایجاد درد در زمان انجام فرایند مزونیدلینگ در معنای تحریک شدن اعصاب موجود در پوست است و شدت آن هم به عوامل مختلفی بستگی دارد. در واقع سیستم عصبی انسان از شبکه‌ گسترده‌ای را در پوست صورت برخوردار است، اما این اعصاب در عمق بیشتری نسبت به سلول‌های پشتیبان و اپیتلیال پوست جای گرفته‌اند و به سادگی دستخوش تحریک‌های عادّی نخواهند شد. به طور کلی میزان ضخامت لایه‌های پوست در اشخاص مختلف با هم متفاوت است و همین نکته موجب آن شده تا امکان دسترسی سوزن‌های استفاده شده در روش مذکور به اعصاب محیطی پوست برای افراد مختلف تفاوت داشته باشد.

سوزن‌های مورد استفاده در این روش توانایی نفوذ تا عمق 2.5 میلی‌متری در پوست را دارند. همین ویژگی باعث شده تا سوزن‌ها در طی فرآیند مزونیدلینگ برای افرادی که از پوستی نازک دارند، از امکان دسترسی به اعصاب محیطی صورت برخوردار باشند که این پدیده خودش را با علائمی نظیر درد نمایان می‌کند.

  • تراکم اعصاب محیطی در پوست

همان‌طور که در مطالب بالا اشاره شد، سیستم عصبی بدن ما در پوست صورت، گسترش و تراکم بالایی دارد و قسمت‌های کمی در بدن انسان هستند که سلول‌های عصبی در آن‌ها این تراکمی را ندارند. با تمام این اوصاف، مزونیدلینگ صورت در برخی از اشخاص باعث ایجاد دردی بیشتر می‌شود و علّت آن هم در واقع تراکم بالای اعصاب محیطی در ناحیه مدنظر نسبت به حالت عادی است. چنین پدیده‌ای در اصل اغلب برای بانوان رایج است، چراکه اعصاب محیطی عموماً در آن‌ها از گسترش بالاتری برخوردار هستند و همین نکته می‌تواند عامل ایجاد شدن درد بیشتر در آن‌ها بشود.

علاوه بر موارد مذکور از دیگر علل ایجاد درد مزونیدلینگ صورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزان چربی زیر پوستی در صورت
  • حساسیت به روش مزونیدلینگ در برخی از افراد

نتیجه گیری

تحمل درد مزونیدلینگ صورت کار چندان سختی هم نیست و ما می‌توانیم به راحتی آن به واسطه بی حسی موضعی بپذیریم. با تمام این اوصاف، در حال حاضر پزشکان پیش از پیاده‌سازی تکنیک مذکور روی اشخاصی که پوست‌هایی حساسی دارند، از لوسیون‌های بی حسی پوست بهره می‌برند که این نکته می‌تواند در از بین رفتن درد چنین تکنیکی کمکی شایان نماید. در این مقاله به مزونیدلینگ و نکات طلایی در کاهش درد آن پرداختیم.

امید است مقاله آیا مزونیدلینگ درد دارد؟ / نکات طلایی کاهش درد برای شما مخاطبین محترم مفید بوده باشد. لطفاً پس از مطالعه کامل این مقاله نظرات و تجارب شخصی خود در زمینه درد مزونیدلینگ را با ما به در وب‌سایت دکتر طاهره رضایی به اشترک گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *