تفاوت لیفت بینی با نخ و تزریق فیلر چیست؟ کدامیک بهتر است؟

فهرست مطالب

یکی از روش‌ های عمل بینی، لیفت کردن بینی می‌باشد که باعث پیشرفت چشمگیری در این زمینه شده است. این تکنیک با اینکه برای همه افراد مناسب نیست اما در برخی موارد نتایج بهتری از روش‌ های دیگر خواهد داشت.

تفاوت لیفت بینی با نخ و فیلر

روش ‌های مختلفی برای لیفت کردن بینی وجود دارد که از مهم ترین آنها می‌توان به لیفت بینی با نخ و لیفت بینی با ژل و فیلر اشاره کرد. لیفت بینی یک روش غیر جراحی برای زیباتر شدن بینی است و از عمل های لیفت صورت بدون جراحی است. اگر بینی شما قوز دارد یا نوک بینی دچار افتادگی باشد می‌توانید از لیفت بینی برای از بین بردن این مشکلات استفاده کنید. از لیفت بینی هم می‌توان برای برطرف کردن ایرادات ظاهری پس از عمل بینی استفاده کرد. در این روش پس از بی‌ حسی موضعی چند نخ قابل جذب به شکلی زیر پوست جاسازی می‌شود که آن را در حالت ایده‌ آل نگه دارند و قوز و شکستگی را بدون برش و شکستن استخوان ترمیم نماید. لیفت بینی معمولاً در ۵ یا ۶ جلسه انجام شده و هزینه کمتری نسبت به جراحی دارد. لیفت بینی برای همه مناسب نیست و باید قبل از انجام آن با پزشک مشورت نمایید. نخ های استفاده شده در لیفت بینی معمولا بعد از دو سال جذب پوست شده و بینی به حالت اولیه باز خواهد گشت. با مطالعه هر دو روش که در ادامه آورده شده است می توان به انواع تفاوت لیفت بینی با نخ و فیلر پی برد.

روش‌ های لیفت بینی

۱ . لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ

این روش بسیار جدید است و به کمک نخ‌ های مخصوص تغییراتی را به طبیعی ترین شکل در بینی شما ایجاد می‌کند. پزشک با قرار دادن این نخ‌ های مخصوص در محل مناسب و کشیدن آن باعث اصلاح ایرادات ظاهری بینی شما می‌شود. قوز و برجستگی را با این روش می‌توانید به راحتی برطرف کنید. این نخ ‌ها قابل جذب هستند و نیاز به بخیه یا برش ندارند، اما این روش دائمی نیست و پس از گذشت یک یا دو سال نیاز به ترمیم دارید. عوارض احتمالی لیفت بینی شامل ناراحتی و درد، کبودی و تورم و عفونت می باشد.

۲ .  لیفت بینی با تزریق فیلر

لیفت بینی با تزریق فیلر

در این روش با تزریق ژل یا فیلر بینی مواد پر کننده به بینی شما تزریق شده و باعث تغییر شکل آن می‌شود. ماده پر کننده به لایه های عمیق پوست تزریق می‌شود و در آن قسمت رسوب می کند و شکل خود را حفظ می‌کند.
دوام فیلر بینی به نوع پوست و نوع ژل استفاده شده بستگی دارد. پوست هر شخص در سرعت جذب ژل متفاوت است و اگر از موادی با دوام بالا استفاده شود و پوست شخص نیز مناسب باشد ممکن است این لیفت تا ۳ سال حفظ شود و این مورد یکی از مهمترین دلایل تفاوت لیفت بینی با نخ و فیلر است.
در این روش جراح بینی از بی‌ حسی موضعی روی بینی و ناحیه اطراف آن استفاده می‌کنند تا بیمار در زمان تزریق، درد سوزن را حس نکند. پس از بی‌ حسی، فیلر را به تیغه بینی و اطراف آن تزریق می‌کنند و کل مراحل این تزریق از ۱۵ دقیقه تا حداکثر ۴۵ دقیقه زمان می برد. برای ژل لیفت بینی از اسید هیالورونیک یا اسید پلی لاکتیک استفاده می‌شود. اگر دنبال قیمت لیفت بینی دائمی هستید بهتر است بدانید در اصل لیفت بینی یک عمل ثابت و ماندگار نیست. اما ممکن است مدت زمان ماندگاری آن در افراد مختلف با توجه به کیفیت لیفت، کیفیت مواد اولیه و نوع پوست شخص کمی متفاوت باشد.

مطالب بیشتر: تفاوت مزوژل و مزوتراپی در چیست؟

لیفت بینی با نخ بهتر است یا فیلر؟

فیلر برای کسانی مناسب است که میخواهند به بینی خود حجم و وضوح بیشتری بدهند اما لیفت بینی با نخ برای کسانی مناسب است که میخواهند بینی را اصلاح کرده و به آن فرم دهند تا ظاهر آن را بدون افزایش حجم بهتر کنند. یکی از تفاوت‌های لیفت بینی با نخ و فیلر این است که باید قبل از انجام تزریق فیلر داروهایی مانند آسپرین و… را به پزشک خود گزارش دهید. فیلر بینی به بیهوشی نیازی ندارد و همچنین در حین عمل هیچ دردی احساس نمی‌شود، نوک بینی را برجسته می‌کند و با ایجاد حجم باعث تقارن در ۲ طرف بینی می‌شود.

نکته ی پایانی

لیفت بینی یک روش جدید برای تغییر شکل موقت بینی است که توسط نخ یا تزریق ژل و فیلر و… انجام می‌شود . لیفت بینی با نخ و فیلر یک روش بدون نیاز به جراحی می‌باشد ولی ممکن است باعث بروز ناراحتی و علائمی مانند درد و تورم عفونت برآورده نشدن انتظار بیمار و … شود. کاربران زیادی قبل از رفع  ایرادات بینی می خواهند بدانند هزینه لیفت بینی با نخ چقدر است، در پاسخ به این افراد باید بگوییم انجام لیفت بینی به نخ، ژل و یا سایر عوامل موثر در دوام عمل بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *