آیا دستگاه لیزر خانگی تاثیر دارد؟ + مزایا و معایب

فهرست مطالب

رفع موهای زائد با دستگاه های لیزر خانگی

وجود موهای زائد در بعضی از قسمت ‌های بدن برای بیشتر افراد خوشایند نبوده و همیشه سعی بر این داشتند که به نحوی از شر این موهای زائد خلاص شوند. در گذشته از روش ‌های سنتی و قدیمی برای این کار استفاده می ‌شد؛ اما امروزه با پیشرفت ‌هایی که در مورد تکنولوژی ‌ها و دستگاه‌ های رفع موهای زائد ایجاد شده، دستگاه‌ لیزر یکی از روش ‌ها و بهترین راه رفع موهای زائد است. امروزه نه تنها خانم‌ ها بلکه آقایان هم به انجام لیزر روی آوردند. لیزر موهای زائد هم از روش ‌های زیبایی در جهان بوده که امروزه در بیشتر کلینیک ‌ها انجام می ‌شود و در این مطلب می خواهیم تاثیر دستگاه لیزر خانگی و کلینیکی را در رفع موهای زائد مورد بررسی قرار دهیم.

دستگاه لیزر خانگی چیست؟

یکی از دستگاه ‌های زیبایی، دستگاه لیزر خانگی است که به تازگی در ایران مورد استفاده قرار می گیرد و برای از بین بردن و رفع موهای زائد به کار می ‌رود. در دستگاه لیزر خانگی از یک فناوری به نام lPL استفاده می ‌شود.

به دلیل اینکه هزینه ‌های رفع موهای زائد در کلینیک ‌های زیبایی بسیار بالا و با جلسات زیاد انجام می ‌شود و در کل هزینه زیادی را می ‌طلبد، همین موضوع باعث شده افراد به خرید دستگاه ‌های لیزر خانگی روی بیاورند. زیرا دارای اثربخشی بهتر و صحیح‌ تری بوده و در چند جلسه می ‌توان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.

روش رفع موهای زائد توسط این دستگاه با تابش‌ های زیاد پالسی و یا تابش آی پی ال انجام می ‌شود که توسط فولیکول‌ ها جذب و به انرژی گرمایی تبدیل شده و به فولیکول های مو آسیب وارد می کند. این کار باعث کمتر شدن رشد موهای جدید می ‌شود که در ادامه مطلب به تاثیر دستگاه لیزر خانگی در رفع موهای زائد بیشتر می ‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع لیزر موهای زائد در بارداری

مزایای استفاده از لیزرهای خانگی

یکی از دغدغه‌ های بیشتر مردم خصوصا بانوان رفع موهای زائد است که امروزه راه و روش‌ های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد. در این مطلب می خواهیم میزان تاثیر دستگاه لیزر خانگی را مورد بررسی قرار دهیم. مزایای استفاده از دستگاه‌ های لیزر خانگی عبارتند از:

مزایای استفاده از لیزر خانگی

کاهش هزینه

همان طور که می ‌دانید، موها به روش چرخه ‌ای در حال رشد هستند و با انجام لیزر فقط می ‌توان به طول این چرخه ‌های مو صدمه و آسیب وارد کرد و انجام لیزر موهای زائد باید برای چندین ماه تکرار شود تا این چرخه رشد موها متوقف شود. لیزرهایی که به روش حرفه ‌ای انجام می ‌شود، به طور همیشگی موهای زائد را از بین نمی ‌برد؛ یعنی باید هر ساله برای چند نوبت این عمل لیزر کردن انجام شود که هزینه آن مقرون به صرفه نیست و در مقایسه با لیزر دستگاه ‌های خانگی هزینه بالاتری داشته و در چندین دوره انجام شود. در مورد تاثیر دستگاه لیزر خانگی باید گفت فقط یک بار هزینه برای آن پرداخت می ‌شود که البته باید گفت نسبت به لیزرهای حرفه ‌ای اثرگذاری کمتری دارد.

راحتی فرد

برخی افراد در زمان انجام لیزر با درآوردن پوشش ‌های خود در مکان‌ های ناشناخته مشکل داشته و کار سختی برای آنها است. به این دلیل برخی از افراد تمایل دارند که دستگاه ‌های لیزر خانگی را خریداری کنند. البته اگر این افراد با تاثیر دستگاه لیزر خانگی که نسبت به لیزرهای حرفه‌ای تاثیر کمتری دارد؛ مشکلی نداشته باشند گزینه ای مناسب برای آنها است.

استفاده مکرر از دستگاه

در مقایسه با دستگاه‌ های حرفه ‌ای افراد برای خرید دستگاه‌ های لیزر خانگی یک بار هزینه می کنند. اما می ‌توانند به دفعات زیاد و مختلف از آن استفاده کنند. استفاده مکرر یکی از عوامل مهم تاثیرگذار در خرید دستگاه لیزر خانگی است.

معایب استفاده از لیزرهای خانگی

دستگاه لیزر خانگی هم مانند دیگر دستگاه ‌ها قطعا دارای عوارض و معایبی است که با مشاهده عوارض، حتما باید با پزشک متخصص مراجعه شود. در ادامه با بعضی از این معایب آشنا می ‌شویم:

  • ایجاد لکه‌ های روشن و تیره در پوست
  • به وجود آوردن جوش ‌هایی در اطراف فولیکول ‌های مو
  • تورم، سوختگی و تورم در قسمت ‌هایی از فولیکول مو
  • ایجاد تاول و یا حباب ‌های کوچک در سطح پوست
  • داغ و یا گرم شدن بیش از اندازه پوست یا ایجاد نقاط قهوه‌ای بیشتر در پوست ‌های تیره
  • به وجود آمدن عفونت بعد از سوزش یا سوختگی پوست
  • به وجود آوردن زخم‌ هایی بعد از بروز سوختگی

آیا دستگاه لیزر خانگی موثر است؟

دستگاه‌های لیزر خانگی از دستگاه‌ های جدید رفع موهای زائد خانم ‌ها و آقایان هستند که طرفداران زیادی دارند. البته تاثیر دستگاه لیزر خانگی به نوع دستگاه، نحوه استفاده و قیمت ‌های آن هم بستگی دارد. چرا که این دستگاه ‌ها با قیمت ‌های متفاوت در برند های متنوع در بازار وجود دارند. لیزر موهای زائد در کلینیک ‌های زیبایی دارای هزینه و جلسه‌ های مشخصی است. اگر بخواهیم آن را با لیزرهای خانگی مقایسه کنیم، باید گفت لیزر با دستگاه ‌های خانگی گران ‌تر از لیزر در کلینیک ‌ها است.

با وجود سرعت عمل پایین فرد و محدودیت ‌های شات موجب می ‌شود بیشتر شات ‌های لیزر هدر برود. در نتیجه باید اقدام به شارژ دوباره این دستگاه‌ ها کرد. بعضی از دستگاه ‌های لیزر خانگی دارای شات نامحدود و پالس هستند که می ‌توان چندین بار آن را مورد استفاده قرار داد.

بعضی از دستگاه‌ ها هم نمایشگری دارند که میزان پالس موجود و یا اتمام آن را نشان می دهند که باید در شارژ کردن پالس ‌ها اقدام کرد. با وجود کمتر بودن تاثیر دستگاه لیزر خانگی اگر تمایل به خرید این نوع دستگاه‌ها دارید، باید از نوع بهترین آن و از برند های معتبر تهیه شود؛ زیرا اگر بتوانید بهترین دستگاه لیزر خانگی را تهیه کنید، برای طول درمان فرد مناسب و کافی است. در نهایت فرد می ‌تواند سالی یک بار بدن خود را لیزر کند. حتی می تواند به دوستان یا خانواده خود هم آن را ارائه کند یا برای سال ‌ها در کمد خود از آن نگهداری کند.

کلام پایانی

دستگاه های لیزرخانگی نسبت به دستگاه لیزر پزشکی کوچکتر بوده، دارای قدرت کمتری هستند و طبیعتا تاثیر دستگاه لیزر خانگی هم کمتر خواهد بود. دستگاه‌های لیزر پزشکی را باید از شرکت ‌های تجهیزات پزشکی زیبایی و پوست تهیه کرد. ولی می ‌توان دستگاه لیزر خانگی را از بازار به راحتی تهیه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *