بهترین روش جوانسازی و لیفت صورت کدام است؟

فهرست مطالب

روش های لیفت صورت

در فرایند زیباشناسی معیارهای تعیین زیبایی، چهره و صورت افراد است که از قسمت ‌های مهم بدن هر شخص محسوب می ‌شود. زیرا داشتن یک صورت بدون خط، چین و چروک و زیبا آرزوی بیشتر افراد است و همان طور که می ‌دانید پوست جوان و زیبا به مرور زمان و بر اثر عوامل مختلف دچار افتادگی و آسیب ‌می ‌شود. عواملی مانند پیری پوست، آلودگی، تغذیه نادرست و… که البته امروزه با وجود روش ‌های مختلف زیبایی، می ‌توان با تمام این موارد تا حدودی خداحافظی کرد. در این مقاله در مورد بهترین روش جوانسازی و لیفت صورت مطالبی را بیان می کنیم تا با تکیه بر روش ‌های مناسب به زیبایی و طراوت صورت خود توجه بیشتری داشته باشید.

جوانسازی و لیفت صورت

درمان‌ های زیبایی و جوانسازی برای بازگشت طراوت و شادابی به پوست صورت دارای انواع مختلفی بوده که بدون جراحی و با جراحی امکان‌پذیر هستند. روش‌ های درمانی طبق عمق پوست با هم متفاوت هستند. در بهترین روش جوانسازی و لیفت صورت معمولا بافت ‌های صورت و پوست افراد توسط تکنیک‌ ها و روش ‌های مختلفی که وجود دارد، دستکاری شده و نتیجه این دستکاری به سفت‌تر شدن، جوان ‌تر شدن، زیبایی و کشیدگی پوست ختم می ‌شود.

در روش ‌های مختلف جوانسازی و لیفت صورت سلول‌ های پوستی تحریک شده و پوست را بالا می کشند تا  خط‌ های ایجاد شده در گونه، اطراف چشم ها، لب، دهان و… رفع شود. در نتیجه پوست شادابی اولیه خود را پیدا می کند. در ادامه این مقاله به بررسی بهترین روش جوانسازی و لیفت صورت می ‌پردازیم.

روش ‌های مختلف جوانسازی و لیفت صورت

در زمینه علم پزشکی مخصوصا در بخش پوست و مو پیشرفت ‌های زیادی صورت گرفته و امروزه اکثر افراد برای اینکه از یک پوست شفاف، سالم و جوان برخوردار باشند، به انجام این روش‌ ها روی می ‌آورند؛ زیرا روش‌ های غیر تهاجمی هستند و برای بهبود به زمان کمتری نیاز دارند.

بهترین روش های جوانسازی و لیفت صورت

روش اندولیفت

در این روش جوانسازی از لیزرهایی که دارای طول موج ۱۴۷۰ نانومتر است، استفاده می شود. اندولیفت برای تجزیه چربی ‌ها و کلاژن ‌هایی که زیر پوست قرار دارند، کاربرد دارد. این روش، روشی غیر تهاجمی بوده و نیازی به بستری شدن و یا بیهوشی ندارد. از آنجایی که اندولیفت پوست با توصیه‌ های پزشک متخصص تا سه سال ماندگاری دارد و بعد از آن به ترمیم احتیاج پیدا می کند،شاید بتوان آن را بهترین روش جوانسازی پوست صورت دانست.

روش RF فرکشنال

در این روش جوانسازی پوست که از ترکیب دو روش میکرونیدلینگ و امواج رادیویی فریکوئنسی تشکیل می شود پوست صورت احیا شده و شادابی و حالت ارتجاعی خود را به دست می آورد. توسط این امواج رادیویی سلول ‌های پوست تحریک شده و کلاژن سازی بیشتر می شود. در این حالت پوست سفت شده و افتادگی آن هم رفع می ‌شود.

بعد از این کار با روش دوم یعنی میکرونیدلینگ، جای آکنه، جوش ‌ها رفع شده و پوست جوان ‌تر و شفاف ‌تر می ‌شود. این روش یکی از بهترین روش های جوانسازی و لیفت صورت به شکل غیر تهاجمی بوده که دارای محدودیت سنی نیست و می ‌تواند تا ۵ سال با توصیه‌ های پزشک ماندگار باشد.

روش RF فرکشنال

لیفت صورت با روش ‌های آتیوا

آتیوا روش دیگری از جوانسازی غیر تهاجمی پوست است. این روش با کمترین عوارض چین و چروک و ناهمواری‌ های ایجاد شده توسط زخم، جوش، آکنه و یا جراحی ‌ها را از بین می‌برد. لیفت صورت با روش های آتیوا تقریبا زیر مجموعه روش جوانسازی فرکشنال است که گرمای کنترل شده‌ای را به لایه ‌های زیر پوستی منتقل می کند. در نتیجه فیبرو پلاست ‌ها را تحریک می‌کند و سنتر کلاژن در بخش مورد نظر بیشتر می ‌شود. همچنین با توجه به ماندگاری بسیار بالایی که دارد، می‌تواند در یک جلسه آن را انجام داد. به همین دلیل نیز بهترین روش جوانسازی و لیفت صورت محسوب می ‌شود.

لیفت و جوانسازی توسط نخ

لیفت و جوانسازی صورت توسط نخ هم از روش ‌های بدون جراحی است که توسط لیزر و دستگاه انجام می گیرد. در این روش جوانسازی از نخ ‌های خاص و انواع الیاف در لیفت کردن صورت و کشیدن آن استفاده می ‌شود. در لیفت صورت با نخ از سوزن ‌های ریز و بسیار نازک استفاده می شود. این سوزن ها به زیر پوست هدایت می ‌شوند و پوست قسمت ‌های مورد نظر توسط نخ ‌هایی که به سر آنها بسته شده، کشیده می ‌شود. باید توجه داشت که این روش دارای مزایای زیادی است که در این مطلب نمی گنجد.

تزریق پی‌آر‌پی

از روش ‌های دیگر لیفت صورت که سعی بر خروج پلاکت ‌های خون فرد است PRP نام دارد که برای لیفت و جوانسازی پوست صورت به قسمت‌ های مورد نظر تزریق می شود. در این روش، چین و چروک، خطوط اطراف چشم، خطوط خنده و گردن رفع می ‌شود و پوست جوان می  شود. جوانسازی پوست با PRP بدون خطر است. زیرا از مواد طبیعی که از بدن خود فرد استخراج می ‌شود استفاده می شود. همچنین به دلیل ماندگاری بالا می ‌تواند جز بهترین روش جوانسازی و لیفت صورت قرار بگیرد.

میکرونیدلینگ

در روش میکرونیدلینگ سلول‌ های پوست تحریک می ‌شود تا کلاژن بیشتری ساخته شود. معمولا از میکرونیدل‌ های استریل شده در آن به کار می ‌برند. باید گفت این روش، افتادگی پوست به صورت شدید را رفع نمی کند و تنها برای رفع چین و چروک ‌های سطحی و مشکلات دیگر استفاده می گردد. ولی چون تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد و روش کم تهاجمی به شمار می ‌رود، محبوبیت خاص خود را دارد. بعضی افراد میکرونیدلینگ را بهترین روش جوانسازی و لیفت صورت می دانند.

کلام پایانی

با توجه به تجزیه و روند طبیعی بالا رفتن سن، پوست صورت دچار بعضی از مشکلات می ‌شود. البته این موضوع بیشتر برای خانم ‌ها دارای اهمیت است. به دلیل ایجاد چین و چروک، لکه، آکنه و افتادگی ‌ها در قسمت ‌های مختلف پوست، افراد سعی می کنند به جوانسازی و لیفت صورت بپردازند. زیرا از این طریق می توانند مشکلات را رفع و شادابی را به پوست خود برگردانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *